Kobieto, idź robić dzieci!

Panie i panowie! Chłopcy i dziewczęta! Oto idąc śladem wielu polskich blogerów dorzucę i swoje trzy grosze na temat spotu Fundacji Mamy i Taty! Najpierw oglądamy niżej zamieszczony link…

https://m.youtube.com/watch?v=cTVZSieehik

…A teraz analizujemy.

W skrócie, wkurzyłam się. Tak po prostu. Jestem jedną z tych osób, które niespecjalnie patrzą na pomysł zostania rodzicem, aż tutaj rzuca mi się w twarz takim czymś, bo spotem tego nazwać nie można! To nawet gorzej niż te grające na emocjach spoty z niepełnosprawnymi dziećmi, które mnie bardziej wkurzają niż smucą i zmuszają do wysłania SMS o treści POMAGAM pod dany numer.

Cytując pewną moją znajomą z blogosfery, “z takimi osiągnięciami, ta pani nie powinna mówić po polsku”, z czym się zgodzę, bo ten spot jest odrealniony. Ludzi w Polsce raczej nie stać na wycieczki do Tokio czy Paryża, chybaże oszczędzają latami. Czy może znowu żyję w Matrixie, bo dawno nie byłam w naszym pięknym, acz wariackim kraju po środku Europy?

Właśnie w tym momencie dostanie się POlskiemu rządowi, i to nie pierwszy raz.

Ludzie, ludzie, nie czytacie gazet? Artykułów w internecie? Nie słyszeliście, że poza granicami Polski, głównie na Zachodzie, Polki rodzą więcej dzieci niż w rodzimym kraju? Bodajże w samej Anglii i Walii statystyczna Polka ma 2.1 dziecka, a w Polsce 1.3, jeśli dobrze pamiętam. Przypadek, panowie i panie rządzący? Zachód nie taki straszny, jak go malują, skoro rodzi się tam niemal dwa razy więcej Polaków, hę?

Ujmę to tak, najpierw niech w Polsce zrobi się normalniej, to razem z unormalnieniem zacznie się rodzić więcej dzieci, i to nie tylko w rodzinach czysto patologicznych! Podniesienie kwoty wolnej od podatku, zmiejszenie samych podatków, podniesienie płacy minimalnej, niższe koszty życia, darmowe przedszkola i żłobki, i jeszcze żeby pracodawcy normalnie traktowali matki, to od razu przyrost naturalny poszybuje w górę, drodzy politycy!

Poza tym, sprowadzanie kobiety do roli inkubatora bez własnego małego świata z ploteczkami, podróżami, kosmetyczką i jako taką karierą też jest dla mnie, przepraszam za wyraz, debilizmem. Bo co? Jak matka, to musi się na 100% skupiać na dziecku? Co z byciem po prostu kobietą? Wystarczy się z facetem dogadać. Jeśli jest w miarę ogarnięty, to też weźmie część obowiązków przy dziecku na siebie, w końcu do tanga trzeba dwojga, a kobieta sama nie zrobiła. Czy nagle zaczęliśmy się rozmnażać przez pączkowanie, a ja dowiaduję się ostatnia?

6 thoughts on “Kobieto, idź robić dzieci!

 1. Grom koleżanek chce mieć dzieci, ale od kilku lat nie potrafią znaleźć porządnych odpowiedzialnych mężczyzn, ale zanim mnie ktoś nazwie androfobką (znowu 😉 )…niektóre kobiety po prostu nie nadają się do bycia matkami i nie ma je co przekonywać, że jest inaczej. Jeśli dziecko ma się czuć niekochane, ma być zaniedbywane i olewane przez rodziców to lepiej, żeby go nikt na świat niepotrzebnie nie przywoływał.

  Liked by 1 person

 2. Ciężki temat. Tak na prawdę potrzebujemy więcej dzieci jako kraj. Ale takie akcje społeczne są nie na miejscu. Cięzko w tym kraju samemu wyżyć a co dopiero z dzieckiem. Dlatego pomagam moim znajomym którzy już mają dzieci jak mogę 🙂

  Like

 3. Nie można wszystkiego zwalać na państwo! Widzę, że należysz nie tylko do osób, które nie chcą mieć dzieci ale także do osób, które uważają, że w Polsce się bardzo źle żyje. Powiem Ci, że tak nie jest. Wszędzie panuje stereotyp jaka to Polska jest biedna i zacofana. Porównaj sobie co było w kraju 20 lat temu, a co jest teraz. I nie porównuj z innymi państwami, bo z jakimi? Z Niemcami – którzy po rozwaleniu połowy Europy dostali dofinansowania na odbudowanie państwa? Z USA, którzy do wojny mieli daleko i ledwo ich musnęła? Polska została doszczętnie zniszczona przez II wojnę światową. Może i jesteśmy “zacofani” porównując do innych państw, które mają lepiej ale to jak porównywanie umiejętności matematycznych 8-latka i 16-latka.

  Like

 4. Ja żyję w Polsce i uważam, że jednak jest u nas źle. Może nie we wszystkim, ale z całą pewnością Państwo zamiast ułatwiać życie, wspierać przedsiębiorczość, a tym samym przyrost naturalny, kładzie masom ludzi kłody pod nogi. Nie opłaca się pracować legalnie, a założenie firmy to luksus dla bogatych. W porównaniu z Anglią są to kilkukrotnie wyższe koszty. A mimo to w Polsce kwota wolna od podatku jest około 60 razy niższa, niż w Anglii. Co z tego wynika? Że w Polsce trzeba osiągać naprawdę wysokie obroty, by po opłaceniu ZUSu i innych pierdół, których w Anglii nie ma, zostało na życie.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s